• Perpa Ticaret Merkezi A11NO: 1320
  • +90 212 210 56 18
  • info@turatelsiz.com
  • Ücretsiz Danışma Hattı : 0800 211 00 69

OKTH

OKTH ( ORTAK KULLANIMLI TELSİZ HİZMETİ)

OKTH  'ın açılımı " Ortak Kullanımlı Telsiz Hizmeti " dir. Telsiz cihazlarının kendi güçleri ile görüşemedileri local alan, geniş alan veya bina içi/maden gibi alanlarda frekans hizmetinin verilmesine kısaca " Ortak Kullanımlı Telsiz Hizmeti " yani  OKTH diyebiliriz.

OKTH  hizmeti Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından ruhsatlandırılmış işletmeciler tarafından verilebilmektedir.

Firmamız Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından ruhsatlandırılmış bir  OKTH  işletmecisidir.

Neden OKTH ?

Telsiz cihazlarının kendi güçleri ile görüşemedikleri alanlarda muhakkak bir sisteme ihtiyaç duyulmaktadır.Kasım 2008 yılında çıkan 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu kapsamında son kullanıcı olarak adlandırılan telsiz kullanıcısı firma/kurum ve kuruluşlar adına röle kurulum izni verilmemekte ve OKTH işletmecilerinden frekans hizmeti almaları gerektiği belirtilmektedir.

Bazı özel durumlarda son kullanıcı olarak adlandırılan telsiz kullanıcısı firma, kurum veya kuruluşlara röle kurma ve kullanma izni verilse de gerek yıllık vergi ve harçların OKTH sisteminde daha düşük olması gerekse tüm yasal bildirimlerin ve sorumluluğun OKTH işletmecisi firmaya ait olması nedeni ile OKTH kapsamında frekan hizmeti almak daha avantajlı ve kârlıdır.

OKTH Kullanım Alanları

OKTH hizmeti talep eden her telsiz kullanıcısı için verilmektedir. Başlıca OKTH hizmetlerimiz ise şunlardır.

* Geniş Alan Haberleşmesi (Şehir İçi)
Aynı il içinde farklı noktalarda telsiz kullanımı olan firma, kurum ve kuruluşlara şehir içi genel haberleşme kanalı tahsis edilmekte ve böylelikle telsiz ile aynı il içinde farklı noktalardan haberleşme yapılması sağlanmaktadır.
* Local Alan Haberleşmesi
Coğrafi konum ve benzer nedenlerden dolayı kısa mesafede telsiz kullanımı sağlayamayan firma, kurum ve kuruluşlara bulundukları yerde/bölgede sadece kendi kullanımlarına ait olmak üzere röle sistemi kurulmakta ve bölgelerinde her noktadan haberleşme yapmaları sağlanmaktadır.
* Bina İçi Haberleşmesi
Yapısal olarak büyük olan ve telsizlerin kendi güçleri ile yapının her noktasından haberleşme yapmanın mümkün olmadığı durumlarda bina içi haberleşme sistemi kurularak ve bina içi haberleşme sisteminde OKTH frekansları kullanılarak her noktadan telsiz haberleşmesi yapılması sağlanmaktadır.
* Maden/Tünel İçi Haberleşmesi
Maden ve tünel telsiz haberleşmelerinde muhakkak Leaky Feeder kablo sistemi ile telsiz haberleşme ağı kurulması gerekmektedir. Bu haberleşme ağında frekansların özel olarak maden frekanslarında tahsis edilmesi gerekmektedir. Firmamız maden ve tünel telsiz haberleşme sistemlerinde OKTH kapsamında maden frekansları ile hizmet vermektedir.

OKTH TARİFELERİMİZ

Firmamızda her bir firma, kurum ve kurulaşa özgü ve ihtiyaca yönelik olarak OKTH tarifesi uygulanmaktadır.

OKTH tarifelerimiz belirlenirken sistemin analog veya dijital olmasına göre frekansların local alan, geniş alan, bina içi veya maden/tünel içi olup olmadığı ve frekansların kullanılacağı bölge, il veya alan ayrı ayrı değerlendirilmektedir.

Ayrıca tarifelerimizin belirlenmesinde sistem sayısı, sistemde yer alan kullanıcı sayısı ve firma bazında kullanılan telsiz sayısı ayrı ayrı değerlendirilerek 1,00TL den başlayan fiyatlarla müşteri bazlı en akılcı ve ekonomik tarife uygulanmaktadır.

Daha detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız ..

 

OKTH KAPSAMA ALANIMIZBölgesel OKTH işletmecilik ruhsatlarımız ile Marmara Bölgesi, Akdeniz Bölgesi, Karadeniz Bölgesi, iç Anadolu Bölgesi, Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde hizmet vermekteyiz.

Müşteri talepleri doğrultusunda mevcut sistemlerimizden veya müşteri bazlı (müşteriye özel) kurulacak sistemlerimizden hizmet verebilmekteyiz.


Okth
Okth
Okth

 

Okth
Okth